Kinkiety klasyczne

Konserwatywne podejście do aranżacji wnętrz może też obejmować kinkiety klasyczne, które w subtelny sposób rozprowadzają światło po danym pomieszczeniu. Wbrew niektórym stereotypom ta tradycyjna forma wewnętrznej iluminacji przechodzi pewną ewolucję. Renesans zainteresowania takimi kinkietami wynika chociażby z dostępności wielu modeli. Są to przykładowo odmiany: minimalistyczne, vintage, w stylu industrialnym czy skandynawskim. Zestawienie tych dodatków z całościowym wystrojem jest więc nieco ułatwione. W bogatym asortymencie naszego sklepu można znaleźć również lampy podłogowe świecznikowe i kule ogrodowe. Dają wszystkim nabywcom oczekiwane właściwości oświetleniowe.

Pokazano 1-24 z 123 pozycji

Design ze smakiem, czyli kinkiety klasyczne

Atrakcyjne kinkiety klasyczne do salonu nie muszą szokować zauważalną awangardą lub oryginalnością. Przez lata kojarzyły się raczej z wyposażeniem mrocznych i ciemnych sal balowych. Współcześnie zmieniają się jednak zgodnie z oczekiwaniami oraz potrzebami potencjalnego klienta. Liczy on przede wszystkim na: efektywność świetlną, możliwość ewentualnej konfiguracji ustawień oraz dopasowanie do przyjętego projektu aranżacyjnego. Ponadto zyskuje równocześnie różną ilość źródeł światła, regulację kąta padania i najlepszych dostawców. Tymi ostatnimi są marki: TK Lighting, Lemir, Amplex, Candellux czy Aldex.

Kinkiety klasyczne jako wyposażenie salonu

Reprezentacyjne pomieszczenie do przyjmowania gości powinno uwzględniać też kinkiety klasyczne do salonu. Oczywiście niektórzy mieszkańcy stawiają na całkowicie otwartą przestrzeń, bez wydzielania niektórych wnętrz. Salon może zatem łączyć się z kuchnią i jadalnią, co jest dość częstą koncepcją architektoniczną. Zwłaszcza przestrzenie o mniejszej powierzchni użytkowej wymagają właśnie takiego podejścia. Wówczas wystarczy zawieszenie kinkietu z jednym źródłem światła o nieco mniejszej kubaturze. Lepiej skupić się na specyfice zdobień, które mogą być: chromowane, pozłacane, a nawet z efektem naturalnej rdzy.

Kinkiety klasyczne podkreślają różne motywy wystroju

Tradycyjne rozwiązania oświetleniowe, czyli proponowane kinkiety klasyczne, mogą być dopasowane do zróżnicowanego designu. Model Vera to odzwierciedlenie podejścia vintage, Toni świetnie komponuje się z aranżacją skandynawską, Sirius zaś może znaleźć się chociażby w wystroju industrialnym. Niekiedy zasadne staje się pewne przełamanie całościowego trendu za pomocą właśnie takiego oświetlenia. Wszystko zależy od pomysłu przyszłego klienta. W razie wątpliwości powinien on zasięgnąć profesjonalnej porady, która ułatwi optymalne zestawienie takich dodatków. Zapraszamy do kontaktu!