Kinkiety z abażurem

Pokazuje 1-60 z 180 produkt(ów)

Światło buduje nastrój w domu. Trafny wybór lampy może w zadziwiający sposób odmienić całą aranżację wnętrza i panujący w nim klimat. Jak wprowadzić ciepłe, kameralne oświetlenie tworzące przytulną atmosferę? Odpowiedzią są kinkiety z abażurem.

Kinkiet – kto lub co?

Czytaj więcej

Nazwa „kinkiet” pochodzi od francuskiego „quinquet” i określa lampę o budowie pozwalającej na powieszenie jej na ścianie. To francuskiemu aptekarzowi Antoine Quinquet’owi zawdzięczamy opracowanie projektu lampy olejowej zawieszanej, która z powodzeniem oświetlała od XVIII wieku sale koncertowe, balowe, hotele oraz kawiarnie. Zafascynowani pięknem tej konstrukcji postanowiliśmy w Novalamp kontynuować popularyzację kinkietów na naszym rodzimym rynku. Wśród nich najbardziej uniwersalne są kinkiety abażurowe, które swoim materiałowym wykończeniem budują ciepły, domowy klimat. Oświetlenie przebijające się przez taki abażur jest zmysłowe, a przy tym delikatne. Nic więc dziwnego, że to właśnie one znajdują się w centrum zainteresowania klientów i dekoratorów wnętrz od wielu lat.

Gdzie można spotkać kinkiety z abażurem?

Kinkiety z materiałowym kloszem cechuje wszechstronność zastosowania, wynikająca z klasycznego, a zarazem ponadczasowego designu. Wyjątkowo modelują one przestrzeń, a przy tym kreują nastrój oraz charakter wnętrza. Lampy abażurowe z tkaniny doskonale nadają się do przytulnych wnętrz jak sypialnie, ponieważ materiał ciekawie rozprasza światło, podkreślając wygodę i przytulną atmosferę, która sprzyja odpoczynkowi. Równie często kinkiet z abażurem można spotkać w restauracjach, domach wypoczynkowych lub salach konferencyjnych.

Kinkiety klasyczne z abażurem – bogactwo stylów, kolorów i form

W naszej szerokiej ofercie znajduje się wiele stylowych propozycji. Na uwagę zasługuje wielokolorowy abażur do kinkietu Relax Color, przez który przebijają się promienie tworzące wielobarwne kompozycje świetlne oraz młodzieżowa seria Wire urzekająca soczystymi barwami. Pozwolą one stworzyć pełną pozytywnej energii przestrzeń do zabawy lub nauki. Urocze kwieciste wzory abażurów Amelia od TK Lighting idealnie uzupełnią wystrój pomieszczeń w stylu romantycznym lub retro. Odpowiednio dobrany abażur do kinkietu potrafi całkowicie odmienić styl lampy na modernistyczny np. przyciągające niecodziennym kształtem modele z serii Honey, Piano lub Espero. Lampy z czarnym abażurem Velio lub nieco bardziej ekskluzywny Kinkiet Charlotte W0067 od Maxi Light z białym abażurem i kryształowymi dodatkami doskonale skomponuje się z eleganckim wnętrzem salonu.

Nowoczesne tanie kinkiety z abażurem od Novalamp

Lampy od wiodących projektantów z branży oświetleniowej proponowane w naszym sklepie, przykuwają wzrok każdego estety, ponieważ wyróżniają się ciekawym kształtem oraz nowoczesną formą. Precyzyjnie wykonane z najwyższej jakości materiałów będą z pewnością cieszyć oczy przez długi czas. Ceny kinkietów z abażurem są bardzo zróżnicowane, lecz konkurencyjne. Warto śledzić naszą stronę, odwiedzać zakładkę Outlet lub kontaktować się z naszymi doradcami. Dla stałych klientów, a także większych zakupów oferujemy atrakcyjne rabaty lub indywidualne wyceny. Odważ się na zmiany. Z kinkietami abażurowymi od Novalamp zaczarujesz swoją przestrzeń i odmienisz jakość domowego relaksu.