Lampy sufitowe liniowe

Lampy sufitowe liniowe to nowoczesne systemy oświetleniowe, które chętnie wybierane są do większości obiektów użyteczności publicznej. Lampa liniowa LED jest energooszczędną konstrukcją, która pozwala w dużym stopniu zmniejszyć koszty oświetlenia budynków, a jej nowoczesny design sprawia, że doskonale wkomponuje się w każdy styl nowoczesnej aranżacji: minimalistyczny, skandynawski, loftowy, a także modernistyczny. Lampy sufitowe liniowe LED montuje się w standardowy sposób, wykorzystując je najczęściej w roli poziomych instalacji sufitowych. Liniowy i rozproszony charakter światła umożliwia stosowanie ich w pomieszczeniach, w których wymagane jest dobre oświetlenie. 

Pokazano 1-24 z 52 pozycji

CO TO SĄ OPRAWY LINIOWE?

Oprawy liniowe LED to doskonałe rozwiązanie przeznaczone szczególnie do oświetlenia wnętrz biurowych i przemysłowych. Dedykowane są osobom poszukującym alternatywy dla klasycznych opraw świetlówkowych. Lampy LED, które mają wyłącznie charakter liniowy, różnią się między sobą długością, mocą, a także temperaturą barwową. Oświetlenie liniowe LED wykorzystywane jest najczęściej w obiektach biurowych, w ciągach komunikacyjnych, w szkołach, magazynach, w salach konferencyjnych, sklepach oraz innych pomieszczeniach zarówno biurowych, przemysłowych jak i domowych. Montowane są na kilka różnych sposobów:

lampy wiszące - za pomocą dedykowanych zawiesi, 

lampy sufitowe - mocowane bezpośrednio na strop, np. betonowy oraz 

lampy liniowe wpuszczane w sufit - montaż w sufitach podwieszanych. 

Lampy sufitowe liniowe LED są proste w montażu, estetyczne, trwałe oraz co najważniejsze - ekonomiczne w użytkowaniu. Dzięki stylowemu wyglądowi bez najmniejszego problemu wpisują się niemal w każdy wystrój wnętrza. 

LAMPY SUFITOWE LINIOWE LED - CECHY UŻYTKOWE

O walorach użytkowych lamp sufitowych liniowych LED decydują przede wszystkim ich parametry techniczne. Oświetlenie LED charakteryzuje się dużą mocą, której wartość oscyluje pomiędzy 8 a 36W. Lampy o mocy 8-20W sprawdzą się głównie jako uzupełnienie instalacji głównej (np. lampy pod szafki kuchenne lub nad lustro). Instalacje o mocy ponad 20W stanowią z reguły autonomiczne źródła światła. LED to technologia, dzięki której półprzewodnikowe źródła światła pobierają mniej mocy i jednocześnie wyróżniają się niespotykaną wcześniej trwałością. W ślad za tą mocą idzie również intensywność strumienia świetlnego, która np. dla lampy 20W wynosi aż 2400 lm. 

Lampy sufitowe liniowe charakteryzują się też dość zróżnicowaną barwą światła, począwszy od 6400 K (zimna, biała), a skończywszy na 3000 K (ciepła). Ich niewątpliwą zaletą jest też duży kąt rozsyłu światła, który zwykle oscyluje w granicach 120 stopni oraz niewielka masa oprawy.

Lampy liniowe sufitowe LED to uniwersalne źródła światła, których potencjał może zostać wykorzystany na wiele różnych sposobów.

LAMPY SUFITOWE LINIOWE LED - BUDOWA

Oprawy sufitowe liniowe wykorzystują zintegrowane źródło światła, którym są specjalnie dostosowane paski PCB z diodami LED. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż PCB całą swoją powierzchnią styka się z radiatorem lampy, co znacznie ułatwia oddawanie ciepła. Lampy sufitowe liniowe wykonuje się najczęściej z poliwęglanu i aluminium. Metal ten, oprócz dużej wytrzymałości, pozwala na równomierne odprowadzenie ciepła ze stykającego się z nim PCB diodowego. Głównym powodem awarii diody LED jest właśnie zbyt wysoka temperatura, więc zastosowane rozwiązanie ma pozytywny wpływ na jej żywotność. 

TEMPERATURA BARWOWA ŚWIATŁA LAMP SUFITOWYCH LINIOWYCH

Temperatura barwowa określa, jaki kolor ma światło emitowane przez źródło. Jednostką miary jest Kelvin (K). Jej liczba określa barwę światła, czyli odcień bieli. Dla przykładu, temperatura barwowa na poziomie 3000K odpowiada barwie ciepłej białej, a im wyżej, tym barwa światła będzie chłodniejsza.

Jeśli preferujesz ciepły, żółtawy kolor, wybierz oświetlenie o barwie ciepłej białej (2700 - 3500 K). Takie światło posiada właściwości relaksacyjne, a oświetlone nim pomieszczenie sprawia wrażenie bardziej przytulnego. To najbardziej popularny kolor stosowany do oświetlenia wnętrz domów.

Z kolei światło o barwie neutralnej białej lub zimnej pobudza do działania i pozwala skupić się na detalach, nie męcząc jednocześnie wzroku. Szczególnie dobrze prezentuje się w modernistycznych jasnych wnętrzach, podkreślając ich charakter oraz wydobywając detale. Nie jest polecana jako główne źródło światła w pomieszczeniach, w których długo przebywają ludzie.

Doboru odpowiedniej barwy światła możemy dokonać według poniższego zestawienia:

Barwa ciepła (2700-3500K) - pokój dzienny, sypialnia, przedpokój, korytarz.

Barwa neutralna (4000-4500K) - kuchnia, łazienka, biuro, sklep, galeria handlowa.

Barwa zimna (6000-700K) - magazyny, hale produkcyjne, centra handlowe, modernistyczne wnętrza.

LAMPY SUFITOWE LINIOWE W SKLEPIE NOVALAMP.PL

W naszym sklepie internetowym oferujemy kilkadziesiąt modeli lamp sufitowych liniowych produkcji najbardziej znanych na rynku oświetleniowym marek. Niektóre z nich różnią się konstrukcją i kolorami, jednakże wspólnie reprezentują podobny styl. Niżej prezentujemy niektóre z nich:

Lampy sufitowe liniowe marki Thoro:

Lampa sufitowa PINNE 145 biała, Lampa sufitowa PINNE 145 czarna, Lampa sufitowa PINNE 145 szara, Lampa sufitowa PINNE 115 biała, Lampa sufitowa PINNE 115 czarna, Lampa sufitowa PINNE 115 szara, Lampa sufitowa PINNE 95 czarna, Lampa sufitowa PINNE 95 szara, Lampa sufitowa PINNE 95 biała, Lampa sufitowa PINNE 65 biała, Lampa sufitowa PINNE 65 czarna, Lampa sufitowa PINNE 65 szara.

Lampy sufitowe liniowe marki MaxLight:

Lampa sufitowa LED LINEAR duża biała, Lampa sufitowa LED LINEAR mała biała.

Lampy sufitowe liniowe marki OneLight:

Oprawa sufitowa LED listwa Syneti, Oprawa sufitowa LED listwa czarna Syneti . 

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną kolekcją lamp sufitowych liniowych w naszym sklepie internetowym. W razie problemów nasi doradcy pomogą Państwu wybrać odpowiednie oświetlenie.

Filtruj

Cena

240,00 zł - 1 170,00 zł

Promocja %

Ilość źródeł światła

Regulacja kąta świecenia

Regulacja wysokości

Zawiera źródło światła

Stopień szczelności