Lampy wiszące kryształowe

Pokazuje 1-60 z 114 produkt(ów)

Żyrandole kryształowe stanowią odważny dodatek spotykany najczęściej w salonach, gabinetach, a czasem nawet w sypialniach. Celem nadrzędnym wykorzystania takiego żyrandola jest oczywiście odpowiednia dystrybucja światła. Żyrandol kryształowy to idealny wybór dla tych, którym zależy na bardzo jasnym, dobrze doświetlonym wnętrzu, w którego centrum znajdzie się punkt dający równomierne i delikatnie rozproszone światło. Taki efekt zapewnić może tylko żyrandol z kryształkami, który rozbija wiązkę światła, dając niesamowity efekt gry cieni. Sama konstrukcja żyrandola znacząco różni się od tradycyjnych lamp sufitowych. Cechuje go posiadanie wielu pomniejszych źródeł światła skupionych w ramach krzyżowej lub kolistej konstrukcji. Tradycyjna wisząca lampa sufitowa to najczęściej jeden centralny punkt świetlny z abażurem dającym skoncentrowaną, pionową wiązkę światła.

Żyrandole kryształowe

Czytaj więcej

Nowoczesne żyrandole kryształowe przyjmują bardzo różne formy, niekoniecznie muszą być duże oraz nie muszą być umiejscowione na suficie. Na rynku spotyka się nawet drobne kryształowe kinkiety. To właśnie one często wybierane są jako żyrandol kryształowy do sypialni. Ich dyskretny urok dodaje pomieszczeniu elegancji. Sama sypialnia nabiera nieco hotelowego stylu i daje poczucie namiastki luksusu w miejscu, które przeznaczone jest do wypoczynku. Żyrandol kryształ plus ciemne drewno to połączenie ponadczasowe, które świetnie sprawdza się w gabinetach. Nie każdy może sobie pozwolić na taki rodzaj wyrafinowanej elegancji, ale kancelarie prawnicze czy salony kosmetyczne często decydują się na takie zestawienie elementów wnętrza, by podtrzymać w klientach poczucie profesjonalizmu i wysokiej jakości usług. 

Każdy na swój sposób chce się wyróżnić, a kryształowy żyrandol może ku temu bardzo dobrze posłużyć. Klasyka wcale nie musi być nudna. Katalogi wnętrzarskie pełne są projektów, w których szyku nadają niezwykle eleganckie oraz ponadczasowe połączenia takie, jak marmur (np. płytki łazienkowe, blat kuchenny) i żyrandol z kryształów. Kuchnia wygląda wtedy jak niezwykle elegancka jadalnia, a łazienka zasługuje na miano greckiej łaźni. W takich pomieszczeniach wszystko do siebie pasuje, bo elementem spajającym jest użycie elementów z naturalnych materiałów bardzo wysokiej jakości – marmur, kryształ, ceramika. Aby uzyskać taki efekt – nie trzeba wydawać fortuny, wygląd marmuru można uzyskać na płytkach gresowych, a cięte szkło może przypominać kryształ. Niemniej trzeba wiele odwagi, by zdecydować się na tak klasyczne, bogate, wręcz barokowe wnętrze.

Niektórzy świadomie chcą zrezygnować z klasycznych połączeń. Jest to możliwe, wykorzystując żyrandole do salonu kryształowe w połączeniu z nowoczesnym i industrialnym wzornictwem. Wystarczy wyobrazić sobie dość ciemny, szary, salon z minimalistyczną kanapą, prostokątnym stolikiem ze stali i szkła, a nad nim żyrandol sufitowy z kryształkami. Do tego przyda nam się kilka ozdobnych elementów z metaloplastyki czy czarny żeliwny piecyk o prostych kształtach (tak zwana koza) – w ten sposób otrzymujemy bardzo surowe wnętrze z niezwykle wybijającym się na jego tle głównym elementem, którym jest żyrandol wiszący kryształowy. To bardzo nieoczywiste połączenie z pewnością pozwoli się wyróżnić się w tłumie. Można też jednak pójść w drugą stronę. Do jasnego wnętrza wypełnionego sztukateriami, pokrywającymi ściany oraz sufit można dodać czarne żyrandole kryształowe. W takim domu każdy spodziewałby się jednego wielkiego klasycznego żyrandolu z przeźroczystymi kryształami, spływającymi kaskadowo w kierunku podłogi. Klasyczny żyrandol dodaje wnętrzu pałacowej magii, podczas gdy czarny dodaje mocnego charakteru. Na szczęście te czasy już minęły i możemy pozwolić sobie na więcej swobody w urządzaniu wnętrz.

Długie Żyrandole kryształowe

Żyrandole kryształowe długie kojarzą się z XIX wiekiem, pałacami lub apartamentami bardzo bogatych osób. Faktycznie, przez wiele stuleci były one zarezerwowane dla klasy wyższej. Za kryształowymi żyrandolami musiały iść meble à la Ludwik XVI, porcelanowa zastawa stołu, perłowa czy złota biżuteria. Współcześnie na szczęście mamy o wiele większą dowolność bawienia się trendami i łamania konwenansów. Każdy może zatem pozwolić sobie na żyrandol kryształowy duży bez poczucia, że musi dobrać do niego kolonialne meble.

Ceny żyrandoli kryształowych są bardzo różne. Zazwyczaj wahają się od kilkuset złotych (w przypadku mniejszych żyrandoli lub kinkietów) aż do kilku tysięcy złotych. W zasadzie za 2-3 tysiące złotych można kupić średniej wielkości nowoczesny żyrandol. Wyprzedaż jest świetną okazją do tego, by wymarzony żyrandol sprawić sobie w cenie niższej o 20% lub 30%. Zdarzają się też bardzo tanie żyrandole kryształowe, które dostępne są w naszej ofercie. Staramy się utrzymywać konkurencyjność cen nie tylko poprzez czasowo ograniczone promocje, ale również na co dzień.

Zachęcamy do przyjrzenia się naszym propozycjom w zakresie żyrandoli. Z przyjemnością pomożemy w wyborze najlepiej odpowiadającego produktu. Wystarczy skontaktować się telefonicznie lub mailowo, aby nasi przedstawiciele mogli podzielić się swoimi fachowymi uwagami.