Plafony LED

Pokazano 1-60 z 204 pozycji

Lampa plafon LED – czym się wyróżnia?

Plafony to płaskie lampy ze zintegrowanym źródłem światła w formie diod LED. Montuje się je podtynkowo lub natynkowo, a po przykręceniu znajdują się blisko sufitu, nie rzucając się w oczy. Oferujemy modele w kształcie koła, prostokąta czy kwadratu, często o zaokrąglonych brzegach. Mogą to być także proste tuby lub podłużne listwy idealne jako dyskretne oświetlenie korytarza czy schodów. Niektóre plafony ledowe przypominają świetlisty pierścień, który stanowi oryginalną dekorację pomieszczenia. Lampy tego typu często produkowane są z metalu oraz wykończone w kolorze srebrnym, białym, czarnym bądź szarym. Takie kolory doskonale komponują się z nowoczesnym wystrojem wnętrz. Światło pada przez przesłonę z mlecznego szkła lub akrylu, równomiernie rozpraszając się po całym pokoju. Plafony sufitowe ledowe do małych łazienek czy sypialni montuje się pojedynczo. W większych pomieszczeniach z lamp tworzy się symetryczne kompozycje, dbając o zapewnienie odpowiedniej ilości światła i jego równomierną dystrybucję. Ceny plafonów ledowych są mocno zróżnicowane. Zależą między innymi od wielkości lamp oraz jasności emitowanego światła (ilości lumenów).

Czytaj więcej

Plafony LED do salonu, łazienki i kuchni

Tego rodzaju lampy to niezwykle uniwersalne rozwiązanie i chętnie stosowane w każdym typie pomieszczenia, od kuchni aż po sypialnie. Pasują do stylu industrialnego czy minimalistycznego, choć można także umiejętnie  dopasować je do klasycznych aranżacji. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na barwę emitowanego światła – ciepła sprawdzi się w miejscach przeznaczonych do relaksu, natomiast chłodna będzie sprzyjała skupieniu na pracy i nauce. Plafony ledowe do salonów, kuchni lub sypialni mogą mieć kształt prostej tuby, z której wydobywa się światło. Designerskie modele pokrywa się czarną lub białą farbą o matowym wykończeniu. Do łazienek odpowiednie będą  płaskie, okrągłe lampy, które łatwo utrzymać w czystości. W mniej uczęszczanych częściach domu, takich jak pralnie, kotłownie oraz inne pomieszczenia techniczne, wystarczy zamontować tanie plafony ledowe, w których zastosowano materiały nieco niższej jakości. Funkcja użytkowa jest w takim przypadku zdecydowanie ważniejsza niż designerska forma.

Plafony sufitowe LED – idealne do dużych pomieszczeń

W biurach, sklepach, hotelach czy apartamentach z wysokim stropem trzeba szczególnie zadbać o dostateczne doświetlenie wnętrz. Do tego celu najlepiej nadają się plafony LED o nowoczesnym wyglądzie i świetnych parametrach. Technologia LED jest energooszczędna, a przy tym jest ceniona ze względu na jasne światło zbliżone do dziennego. Warto pamiętać, że im więcej lumenów, tym więcej światła będzie emitowała lampa. W biurach oświetlenie dobrej jakości jest w stanie poprawiać koncentrację pracowników oraz zwiększa ich wydajność. Plafon LED z pilotem pozwala na wygodne sterowanie światłem z dowolnego miejsca w pomieszczeniu. Takie rozwiązanie sprawdzi się w biurach czy apartamentach, w których będzie można w dowolnym momencie dopasować liczbę włączonych plafonów LED do bieżących potrzeb.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć