Żyrandole z abażurem

W znacznej większości reprezentacyjnych wnętrz mieszkalnych wykorzystywano żyrandole z abażurem. Współcześnie również są popularne, chociażby z uwagi na łatwość wymiany takich osłon źródła światła. W efekcie daje to możliwość szybkiej i bezproblemowej korekty estetyki oświetlenia. Ewentualne zastąpienie danej dekoracji nie musi zatem wiązać się z zakupem nowego żyrandola. Jest to więc ciekawe rozwiązanie dla osób dokonujących częstych zmian aranżacyjnych. Tym bardziej że abażur może być wykonany z: delikatnej tkaniny, drewna, metalu, tworzywa sztucznego, a nawet starych gazet czy malowanych drutów. Szeroka oferta naszego sklepu obejmuje również oświetlenie schodowe i lampy do biura.

Pokazano 1-24 z 245 pozycji

Żyrandole z abażurem – nie tylko dla tradycjonalistów

Współczesny żyrandol z abażurami jest zdecydowanie bardziej wyszukanym projektem, który uwzględnia zastosowanie różnych materiałów oraz funkcjonalności. Drugi z obszarów obejmuje między innymi: zróżnicowaną ilość źródeł światła, opcję regulacji kąta świecenia czy wykorzystanie określonych ozdobników. Na przykład kryształki delikatnie mienią się podczas włączonego zasilania. Właśnie takie są modele: Agnis, Velio i Charlotte, które cechują się opisanymi właściwościami. Ponadto, praktycznym walorem jest też doświetlenie wnętrza o dużej powierzchni. Niektóre żyrandole mają aż osiem żarówek.

Żyrandole z abażurem to subtelna dekoracja świetlna

Idealnie dopasowany abażur do żyrandola będzie miał przede wszystkim wymiary dostosowane do mocy żarówki i kształt wpływający na skalę doświetlenia. Właściwe uwalnianie od góry oraz dołu pozwoli uzyskać efekt zgodny z przyjętymi założeniami. Z kolei osłona w postaci abażura ułatwi rozproszenie wiązki światła, która nie będzie razić domowników. Na optyczne powiększenie pomieszczenia wpłyną pośrednio jasne, tkaninowe otoczki o prostym ułożeniu, jak w modelu Inari. Bardziej rozległe, ciemne abażury to z kolei niepowtarzalny nastrój, który stworzą wersje Chocco czy Napoleon. Te, ze zdobieniami, jak na przykład Barsa, zwrócą uwagę gości.

Uniwersalne lampy wiszące, czyli żyrandole z abażurem

Powszechność zastosowania takiego modelu oświetlenia sprawia, że żyrandole z abażurem można spotkać nie tylko w przestrzeniach mieszkalnych. Są one zauważalne także w: prywatnych gabinetach, reprezentacyjnych salach konferencyjnych czy restauracjach lub wnętrzach balowych. Bieżące użytkowanie w warunkach firmowych nie musi oznaczać sporych rachunków za energię elektryczną. Nawet przy dużej liczbie źródeł światła i regularnym używaniu takich żyrandoli technologia LED ograniczy wydatek. Proponowane modele lamp wiszących łączą w sobie wiele korzyści.